iThenticate - İntihal Analiz Programı giriş

Sayın Kullanıcılarımız,
 
Tez ve ödevleri kesinlikle Ithenticate üzerinden taramayınız. Aksi takdirde hesabınız bloke edilecektir.
Tez, ödev, öğrenci çalışmalarını TURNITIN hesabınız üzerinden değerlendirmeniz gerekmektedir.

Akademisyenlerin, hakemlerin ve editörlerin, makale ya da draftları taramalarını sağlayarak, akademik yayınların değerlendirilmesi, karşılaştırılması ve benzerlik analizlerinin yapılması ile ilgili  kapsamlı bir akademik içeriğe sahip olan “iThenticate” intihali engelleme programı TÜBİTAK ULAKBİM aracılığıyla üniversitemizin erişimine açılmıştır. iThenticate, yayınları 14 milyonun üzerinde web sayfası ve 50.000 üzerindeki akademik dergi ve kitaptan oluşan veritabanıyla karşılaştırmaktadır.

TÜBİTAK EKUAL kapsamında 2011 yılından bu yana aboneliği devam eden iThenticate veri tabanıyla ilgili müzakere sonuçlandırılarak 01 Ocak 2017-31 Aralık 2019 dönemi için lisans anlaşması imzalanmıştır.

İmzalanan lisans anlaşması gereğince; iThenticate sisteminin kullanımı konusunda, üniversitelerde, doktora ve daha üst dereceye sahip kişilerin kullanımına izin verilmektedir.


Not: Programı kullanmak isteyen  doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinin ad, soyad, e-posta ve bölüm bilgilerini, Ithenticate hesap isteği başlığıyla, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine göndermeleri gerekmektedir.

Kullanım Klavuzu            Hızlı Başlangıç Klavuzu

 

 

Powered by Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2016