DENEME ERİŞİMİ: CAMBRIDGE ARCHIVE EDITIONS - NEAR EAST COLLECTION PAKETİ
-->

DENEME ERİŞİMİ: CAMBRIDGE ARCHIVE EDITIONS - NEAR EAST COLLECTION PAKETİ

23 Aralık 2022

Değerli Kullanıcılarımız, 

 

Cambridge Archive Editions’un Near East Collection paketi, 8 Ocak 2023 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır. Kampüs içerisinde üniversite ağına bağlanarak ya da kampüs dışından proxy ayarlarınızı yaparak koleksiyona erişim sağlayabilirsiniz.

 

VERİ TABANINA ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ

Tanıtım Broşürü için TIKLAYINIZ

 

 • Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet Tarihine ışık tutacak bir çok gizli devlet arşivi dokümanı artık erişime sunulmaktadır ve araştırmacıların yararlanması hedeflenmektedir.
 • Uzun yıllar boyunca Britanya diplomatlarının Orta Doğu ve Balkanlar bölgesindeki liderlere ve kamu görevlilerine üst düzey erişimleri olmuştur. Bu koleksiyonda yer alan 110 kitap ile Britanya’nın bölgede yer alan ülkeler ile ilişkilerini görebilir ve sorunların çözümlerini nasıl sağladığını, savaşların nasıl başladığını ve antlaşmaların nasıl sonuçlandığını detaylarıyla takip edebilirsiniz.
 • Bu kapsamlı içerik içerisinde aynı zamanda Arap Dünyası ve Arap Yarımadası ile ilgili kaynaklara da erişiminiz olacaktır.
 • Sonuç olarak, bu koleksiyon ile günümüz siyasetine, sınırların oluşmasını sağlayan ilişkilere ve gruplar ile ülkelerin siyasi durumlarına ışık tutacak bir çok kaynak yer almaktadır.

 

VERİ TABANINA ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ

Tanıtım Broşürü için TIKLAYINIZ

 • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
  Karaköy Mahallesi Şehit Ozan Özan Caddesi Dış Kapı No:18
  14030 Gölköy / BOLU
 • Tel: +90 374 254 10 00 / +90 374 253 46 55 Fax: +90 374 253 45 56
 • EPosta: kutuphaneibu.edu.tr