Çalışma Saatleri

Öğretim Dönemi 
Hafta içi 08.00-19.00
Cumartesi 10.00-17.00
Pazar Kapalıdır.
Çalışma Salonlarımız
Hafta içi 08:00-23:00
Hafta sonu 10:00-23:00
Tatil Dönemi 
Hafta içi 08.00-12.00
  13.00-16.50
Hafta sonu
Kapalıdır.

 

Abone Veri Tabanları

Abone Veri Tabanları

AİBÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca satın alınan ve TÜBİTAK-ULAKBİM aracılığıyla abone olunan veri tabanları listesi aşağıdadır.  Farklı disiplinlerde ve muazzam sayıda e-kitap, e-dergi  ve makale gibi içeriği bulunan elektronik kaynaklara hızlı erişiminizi sağlayan bu veritabanları üzerinden spesifik tarama ve araştırma yapabilirsiniz.

DİKKAT!
Elektronik kaynakların lisans anlaşmaları bu kaynakların kullanımı ile ilgili kuralları da içerir. Bu kuralların ihlali , aboneliğimizin askıya alınması, kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi yada anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir. Üniversitemizin böylesi tatsız bir olay yaşamaması ve bilimsel araştırmalarımızın sekteye uğramaması için;Üçüncü parti yazılımlar (Getright, Flashget, vs.) kullanarak bir elektronik kaynaktan çok sayıda dosya kopyalamayınız. Elektronik kaynaklardan kopyalanan bilgileri, ticari amaç taşımasada üniversitemiz mensubu olmayan kişilerle paylaşmayınız, e-mail listelerine göndermeyiniz.
 
 

Academic Search Complete Veri Tabanı

Multi-disipliner Araştırma için Dünyanın Çok Kapsamlı, Akademik Tam Metin Veri Tabanı

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

Bu kaynak, 9,100’e yakını tam metin olmak üzere 17,000’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,750 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı döküman türünü tam metin olarak içerir.

ACS (American Chemical Society)

American Chemical Society tarafından yayınlanan, kimya ve ilgili alanlarda 30’dan fazla dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.

Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

Erişim adresi

Almanhal Türkçe Broşür

 

Almanhal İslamic Studies Journals

 

Konular: 

İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam;  İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar

Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:

 1. İnanç  b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e.Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü
 

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir. 

Erişim için tıklayınız.

KAMPUS ICINDEN ERISIM:

Kampus icinden erisim Adresi: www.artstor.org (sag-ust kosedeki ENTER HERE tiklayiniz.)

KAYIT/ OFFLINE ERISIM:

Kampus disindan erisim icin kampus icindeyken kayit yaparak kullanici ve sifre belirlemeniz gerekmektedir. Uzaktan erisim ve kayit ile ilgili detay bilgi icin tiklayiniz. Kayit yapan kullanicilar, offline (cevrim-disi) olarak veritabanina erisim saglayabilmektedir. Kayitli kullanicilar, imajlari kaydedebilir, uzerinde degisiklik yapip, notlar ekleyebilirler.

Kayit yapmak icin sag ust kosede bulunan “Welcome to ARTstor”  kutusunun  oldugu yerdeki ''Register'' linkini tiklamaniz yeterlidir.

MOBIL ERISIM:

Ayrica akilli telefonlardan mobil erisim de mumkundur. Mobil erisim ile ilgili detay bilgi icin tiklayiniz.

ARTstor seçkin müzeler, fotoğraf  arşivleri,  uzman ve sanatçı koleksiyonlarindan; sanat, mimari, beşeri bilimler ve fen bilimleri konularında, 2 milyondan fazla yüksek çözünürlükteki görüntü içeriğine erişim vermektedir. 

Bugün 45'den fazla farklı ülkedeki 1400 kurum, öğrenimlerini ve araştırmalarını ARTstor içerisindeki yüksek çözünürlükteki görsel materyaller aracılığıyla gerçekleştirmektedir. 

Kapsami : Antropoloji, Arkeoloji, Mimarlık, Sanat Tarihi, Moda ve Kostüm, Edebiyat, Din, Tiyatro, Dünya Tarihi ve daha birçok konuda yüksek çözünürlükte görsel içerik yer almaktadır.

Faydalı Dokümanlar: 

ARTstor Türkçe broşür

ARTstor Blog  

Demo

Kullanim kılavuzu

Konu rehberleri

ARTstor Digital Library kapsamındaki bazı imaj sayıları :  

 • Dekoratif Sanatlar, Faydalı Objeler ve İç Dizayn(164.454)
 • Mimari ve Şehir Planlama (445.034) 
 • Resim ve Sulu Boya (98.693)
 • Moda, Kostüm ve Mücevher(25.535) 
 • Film, Audio, Video and Dijital Sanat (4326)
 • Peyzaj (22.972)
 • Bilim, Teknoloji ve Endüstri(4180)
 • Grafik Dizayn ve İllüstrasyon (13.373)
 • Sosyal ve Beşeri Bilimler(52.904)
 • El Yazmasıve Süsleme (110.772) 
 • Fotograflar(278.313)
 • Harita, Tablo ve Grafikler(4940)
 • Sahne Sanatları (7340)
 • Basılı Materyaller(188.389)
 • Heykel ve Yerleştirme Sanatı (Enstalasyon)(115.453)

Türkiye'den İmaj içerikleri:  

ARTstor içeriğinde Türkiye ile ilgili 33.500'ün üzerinde imaj bulunmaktadır.  

- Mimarlık ve Şehir Planlama (25018) 
- Dekoratif Sanatlar, Faydalı Objeler ve İç Dizayn (4509) 
- Resim ve Sulu Boya (464) 
- El Yazısı ve Yazı Süsleme (2192) 
- Harita, Tablo ve Grafikler (9) 
- Moda, Kostüm ve Mücevher (867) 
- Tablolar (669) 
- Fotoğraflar (199) 
- Basılı materyaller (4) 
- Bilim, Teknoloji ve Endüstri (57) 
Heykel (1293)

ARTstor Mobil Erişim 
 
Kayıtlı ARTstor kullanıcıları, ARTstor Digital Library içeriğinde yer alan 2 milyondan fazla  görsel içeriğin tümüne ; iPad, iPhone, iPod touch ve Android gibi popüler cihazlar ile erişebilmektedirler! 
 
ARTstor Mobil; read - only modu dahilinde arama, tarama, yakınlaştırma ve kaydedilen görsel gruplarının görüntülenmesi gibi özellikleri sağlamaktadır. Flashcard View modunda ise görsel içerikleri metin içeriği harici ve metin içeriği ile birlikte görüntüleme opsiyonları sunulmaktadır.

BMJ Journals Online 

2007-2009 yılları arasında yayınlanmış olan British Medical Journals'a ait 27  dergiyi kapsamaktadır.

Lisans Anlaşmasının geçerli olduğu 20 Nisan 2007-19 Nisan 2009 tarihleri arasındaki sayılara erişim mümkündür.

 
 

https://www.bridgemaneducation.com/images/bridgeman-education-logo.png?v3

Bridgeman Education, 30 yılı aşkın süreyle sanat konusunda bilgi ve tecrübeye sahip olan Bridgeman Art Library tarafından geliştirilen online bir kaynaktır. 8,000’den fazla uluslararası lokasyondan, müzeler, sanatçılar, özel koleksiyonlar ve fotoğrafçılara ait eserleri içerir. Koleksiyondaki eserler Avrupa’dan, batı dünyasına; Asya’nın en uzak köşelerinden, Afrika’nın derinliklerine, Amerika’dan kutup sınırlarına kadar pek çok coğrafi alanı kapsamaktadır. 
Bridgeman Sanat Kütüphanesi (Bridgeman Art Library )’nin online eğitim kaynağı olan Bridgeman Education; güzel sanatlar, mimari, kültür ve tarih alanlarında dünyanın en önde gelen görüntü içeriklerine erişim sunmaktadır. Bridgeman Education, eğitim ve öğrenim alanında kullanılmak üzere 1.200.000’den fazla yüksek çözünürlüğe sahip görüntü içeriğine yasal olarak erişim sağlamaktadır. 

Bridgeman Education hakkında genel bilgiler:

 • Dünya'nın önde gelen sanat, mimari, kültur ve tarih alanlarındaki imaj görüntülerini bir araya toplamıştır.
 • Toplam 200,000 adet yüksek kalitede görüntüye erişim veren bu veritabanı Mimari, Arkeoloji, Etnografya, Tarih, Sanat, Fotoğrafçılık, Heykeltraşçılık, Güzel Sanatlar ve Gravür konularındaki bütün görüntü ve resim içeriklerini arayıp sunumlarınızda veya araştırmalarınızda kullanmanızı sağlar. 
 • Eğitim amaçlı kullanımlarda copyright sorunu yoktur.
 • Koleksiyon haftalık olarak güncellenmekteve ayda 500 adet yeni görüntü içeriği eklenmektedir.
 • Genellikle kullanıcılar tema, konu veya sanatçı araması yaparken daha önceden görmedikleri ve öğrenim alanlarında kullanabilecekleri sanat çalışmalarını keşfetmektedirler.
 • Kullanıcılar, görüntü içeriklerini veritabanı içerisinden otomatik olarak power point sunumlarına kaydedebilmekte, e-mail veya çıktı alabilmektedirler.
 • iPhone içinMobil Applikasyonu

İçerik Hakkında

 • 1,600 adet müze, galeri ve özel koleksiyona ait görüntü içerikleri
 • 8,000'den fazla coğrafi mekan
 • 30,000 sanatçı
 • 3,000 fresk (yas sıva üzerine yapılmış duvar resmi)
 • 1800 yağlı boya resmi
 • 32,000 gravür, litograf (taş basması resim)
 • 7,000 el yazması
 • 2600 seramik
 • 17,000 fotograf
 • 11,000 heykel
 • 16,000 mimari görüntüler
 • 18,000 manzara ve topografya görüntüleri
 • 28,000 portre
 • 6,000 tasarım ve şablon
 • 2,100 yontulmamış degerli taş ve takı resimleri
 • 60,000 modern çalışma (20.yy ve 21.yy)

Türkiye’den Görüntü İçerikleri: 

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye’ye ait; aralarında Ayasofya Müzesi, Selimiye Cami, Sultanahmet Cami, Anıt mezarlar, Saraylar ve Tapınakların mimari yapısı ve mimari detaylarıyla ilgili 5,000’in üzerinde resim ve yüzlerce antik esere ait yüksek çözünürlüklü resimler bulunmaktadır. Dünya üzerindeki çeşitli müzelerde mevcut olan Türk antik eserleri, tarihi objeler ve el yapımı eserlere ait resim ve fotoğraflar yer almaktadır.

 • Ayrıca 20.yy modern Türk sanat ve tasarımlarıyla ilgili resimler mevcuttur.

Aşağıda listelenen müzelerden yüksek çözünürlüklü resimlere erişebilirsiniz: 
Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul
Türk ve İslam eserleri Müzesi, İstanbul
İstanbul Arkeoloji Müzesi
Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, İstanbul
Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara
Gaziantep Arkeoloji Müzesi
Konya Arkeoloji Müzesi
Antakya Müzesi, Antakya
Efes Müzesi, Selçuk
İzmir Müzesi

Dosyalar

Business Source Complete Veri Tabanı

İktisadi ve idari bilimler alanında üretilmiş, dünyanın en kapsamlı tam metin veritabanıdır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, 1886’lı yıllara kadar geriye gitmesinin yanısıra (JSTOR’un Business koleksiyonunu büyük oranda içerir), 1.200’den fazla akademik dergide yayınlanan makalelerin atıf bilgilerine de erişmek mümkündür ( ISI sadece 234 derginin atıf bilgileri vermektedir ). BSC ile kendi alanında lider tam metin hakemli dergiler yanında, tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri ve swot analizleri, bildiriler, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, pazar araştırma raporları ve tam metin ticari dergilere erişim mümkündür. BSC, 1.400’den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 20.000’den fazla başlığı ( tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, Wall Street röportajları, pazar araştırma raporları, SWOT analizleri, tartışma metinleri) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

CAB Abstracts

CAB Abstracts kendi alanında dünyadaki en ayrıntılı özetleri veren ve indekslemeyi yapan bibliyografik veri tabanıdır. CAB Abstracts canlı organizmalarla ilgili uygulamalı bilimler alanında; tarım, ormancılık, veterinerlik, çiftçilik, hayvan ve bitki yetiştiriciliği, bitki koruma, genetik, orman mühendisliği, beslenme ve kırsal yaşam gibi pek çok konuda ayrıntılı ve bütünleşmiş bilgiler sunan, uluslararası bir veritabanıdır. 1972’den günümüze 75’in üzerinde farklı dillerde orijinal baskıdan alınarak hazırlanmış İngilizce özetlere ulaşmak mümkündür.

 

CABI Invasive Species Compendium

İstilacı türlerin yönetilmesi ve ekonomik olarak değerlendirilmesiyle birlikte tam ve özgürce erişilebilir olmasıyla çalışmalarınızı desteklemek için tasarlanmıştır.

- Veri tabanı her geçen gün büyüyüyen 1500 türü içerir.

- Resimler, dağılım haritaları, ayrıntılı veri sayfaları

- Doğal düşmanlar, tehdit altındaki türler, vektörler, ekosistemler

- Ülkeleri kapsayan veri sayfaları

- Vaka çalışmaları

- Taksonomik çerçeve

- İstatistikler

CINAHL Complete Veri Tabanı

Hemşirelik, hasta bakımı ve benzer konularda temel dergileri içeren veritabanıdır.1937’li yıllara kadar uzanan CINAHL® Plus with Full Text, tüm hasta bakımı ve benzer sağlık literatürü ile ilgili bir araştırma aracıdır.
Kullanım

 

Diş hekimliği fakültesi için hazırlanan Dentistry & Oral Sciences Source veri tabanı, EBSCO tarafından sunulmaktadır ve Diş Hekimliği disiplinindeki araştırmalar için hazırlanmış tam metin bir veri tabanıdır.

  Üniversitelerin Diş Hekimliği Fakülteleri ve Diş Hastaneleri için temel danışma kaynağıdır.

  Ayrıntılı  indekslemesinin yanı  sıra bu disiplindeki en  çok okunan akademik dergileri ve kitapları  tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanında;

 • Diş Hekimliği ile ilgili  258  tane  tam metin  akademik dergi  mevcuttur; bunlardan  240  tanesi

hakemli tam metin dergilerdir.

 • Diş Hekimligi ile ilgili 309 tane derginin künye ve özet bilgileri (indeks ve abstract) mevcuttur;

bunlardan 289 tanesi hakemli dergilerdir.

 • 31 tane tam metin kitap bulundurur,
 • Tam metin  erişim  adreslerinin  yer  aldığı  100'den  fazla  dergi  içerisindeki  taranabilir  atıfları

içermektedir.

 • Aylık bazda yeni tam metin akademik dergiler (hakemli) eklenecektir.

  Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ddh-coverage.xls

  Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ddh-subject.xls  

  Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/dentistry-oral-sciences-source

http://www.barnsleyhospital.nhs.uk/library/files/2014/11/Dynamed.png Dynamed Veri Tabanı

National Science Foundation - NSF ( ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile üretilmiş, dünyanın en kapsamlı ve güncel, kanıta dayalı klinik referans sistemidir. 2000’e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. 5,700’e yakın başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır. Basit ancak güçlü konulara ayrılmış bir menüsü, doktorlara, tıp öğrencilerine ve diğer sağlık profesyonellerine, saygın yayınlar, kuruluşlar ve katkıda bulunan klinik çalışanlarının verdiği üst düzey, sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. DynaMed içerisindeki bilgiler her gün gözden geçirilir ve 550’den fazla tıp dergisi doğrudan ve dolaylı olarak izlenir. Her bir dergi, kapak kapak incelenir ve her bir makale de bilimsel geçerlilik açısından değerlendirilir. Bu sistematik literatür takip süreci sayesinde, DynaMed’in içeriğini, eldeki en iyi kanıtlar belirler. DynaMed, NSF tarafından desteklenen bilimsel bir çalışmada, rastgele sorulan 698 klinik soruya, % 87 oranında cevap vererek, bir çok kanıta dayalı referans sistemini geride bırakmıştır.

 

E-Dergi Kataloğu

Abone olduğumuz veri tabanları aracılığı ile sahip olduğumuz elektronik dergileri alfabetik ve konularına göre tarama imkânı sunan e-dergi kataloğudur.

http://s3.amazonaws.com/libapps/accounts/40069/images/PQEC.png

170.597 adet elektronik tam metin kitap içeren Ebook Central veritabanı, 700 Yayıncının 16 akademik koleksiyonunu kapsamaktadır. Kitap bölümleri pdf olarak indirilebilir. Kitapları indirmek için hesap oluşturmanız gerekmektedir.

E-Book Central Hesap Oluşturmak İçin

Detaylar için tıklayınız.

 

 

Education Index Retrospective: 1929-1983 veri tabanı, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 850.000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

 
 

Clinical Key

Clinical Key, sağlık hizmetindeki hızlı değişime tıp uzmanlarının hızlı ayak uydurabilmelerini sağlamak için Elsevier tarafından geliştirilmiş bir kaynaktır. Tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak için tasarlanmış akıllı klinik bilgi motorudur.
Elsevier’e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası, tüm tıbbi ve cerrahi içeriğin –1400’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosu– Elsevier Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır. Tüm kaynakları bir araya getirerek ve bunu, uygulama rehberleri, hastaları eğitici broşürler ve MEDLINE’ın tamamı gibi diğer içerikle birleştirerek gerçekleştirmektedir. First Consult ve Clinics of North America dergilerinin de tamamını kapsamaktadır.

Clinical Key tanıtım videosu
   

Clinical Key Türkce broşürü 
İçerik Listesi

 

Sayın ClinicalKey Kullanıcımız ,

Elsevier'in ClinicalKey veritabanına ait Uzaktan Erişim sağlanmaktadır.
ClinicalKey, Klinisyenlerin kanıta dayalı tıbbi bilgilere her yerden/her zaman erişmelerine ve bu bilgileri paylaşmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. ClinicalKey içeriğine hastanede, konferansta, evde ya da herhangi bir mobil cihaz üzerinden erişim ihtiyacı doğabilmektedir. Uzaktan erişim bu ihtiyacı tamamlamaktadır ve bu sebepten dolayı ClinicalKey’in uzaktan erişim seçenekleri Bireysel Uzaktan Erişim Özelliği (Self- Managed Remote Access) ile genişletilmiştir.

Uzaktan Erişim İçin

ÖNEMLI NOT: Kitap içeriklerini PDF olarak indirebilme ve çıktı alma için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ”Register” ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız yeterlidir. Bu kayıt işleminden sonra kendi hesabınıza girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz. Dergi içeriklerini PDF olarak indirme ve çıktı alma için kendi hesabınıza giriş yapmak gerekmemektedir.
1) Çıktı alma
2) PDF içeriklerine erişim ve download
3) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker
4) Arama sonuçlarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme:  Reading List

 

TUM Elsevier tıbbi ve cerrahi dergileri (610+)

TUM Elsevier tıbbi ve cerrahi referans kitapları (1180+)

TUM Medical ve Surgical Clinics of North America dergileri

TUM First Consult Point-of-Care klinik monografları (860+) 

TUM Procedures Consult içeriği ve ilgili videolar

TUM Elsevier Procedures Consult videoları 

TUM Clinical Pharmacology ilaç monografları (2.930+)

TUM Elsevier bağlantılı ve destekleyici görseller ve videolar

TUM Klinik Denemeler - ClinicalTrials.gov veritabanından tüm klinik denemeler

TUM MEDLİNE içeriği – Tamamı indekslenmiş Medline özetleri

UYGULAMA REHBERLERI - 4.900+ uygulama rehberi

HASTA EGİTİM MATERYALLERİ - 9.000+ Hasta Eğitim Materyali

MULTIMEDYA - 18.000+ medikal ve cerrahi video ve 2.4 milyondan fazla resim, tablo ve grafik içeriği

 

İçerik kapsamında yer alan dünyaca unlu 1180+ kitaptan bazıları:

Braunwald’s Heart Disease

Cecil Medicine

Campbell’s Operative Orthopaedics

Gray’s Anatomy

Miller’s Anesthesia

Rosai & Ackerman’s Surgical Pathology

The Netter series

 

İçerik kapsamında yer alan dünyaca ünlü 610+ dergiden bazıları:

LANCET

Lancet Infectious Diseases, Lancet Neurology, Lancet Oncology, Lancet Respiratory Medicine

Clinics of North America serisi

Current Opinion serisinden 5 adet dergi

Seminars serisinden 22 dergi

European Urology

JACC (journal of American College of Cardiology)

JACC: Cardiovascular Imaging

JACC: Cardiovascular Interventions

Journal of Oral and Maxillofacial Surgery

The Journal of Pediatrics

The Journal of Urology

Nutrition

Pain

Respiratory Medicine

Pulmonary Pharmacology & Therapeutics

Sleep Medicine

The Spine Journal

Vaccine

Emerald Veri Tabanı

Mühendislik, uygulamalı bilimler ve teknoloji alanlarında spesifik konulardaki dergilerin yanı sıra kütüphane, bilgi hizmetleri, işletme ve yönetim alanlarında da önemli dergileri içeren veri tabanıdır.

Emerald eJournals Premier dergileri ve Arşiv Listesi: Bu liste içerisinde, 01 Ocak 2018 - 31 Aralık 2018 dönemi içinde erişiminize açık olacak tüm Emerald güncel dergileri ve arşiv koleksiyonuna ilişkin bilgiler bulunmaktadır. Dergiler işletme, yönetim,strateji, finans, muhasebe, ekonomi, pazarlama, insan kaynakları, bilgi yönetimi, lojistik, kamu yönetimi, turizm, eğitim ve mühendislik konularını kapsıyor.

 

Premier Dergi ve Arşiv Dergi Listesi

Emerald eJournals Premier Collection: Bu liste içerisinde 01 Temmuz 2018'den sonra erişiminize açık olacak güncel dergileri ve bilgileri bulunmaktadır. 2018 yılında 5 yeni dergi koleksiyona eklendi, toplam dergi sayısı 311 oldu.   

 

Premier Dergiler

Emerald Social Sciences eKitap Serileri: Bu listede geçen e-kitaplar, lisans döneminin sonuna kadar, 31 Aralık 2019 tarihine kadar erişime açık olacaktır. Daha çok eğitim ve sosyoloji konusunda seri kitaplar içeren Sosyal Bilimler seri kitap paketi 1999 yılından başlayan eski ciltleri de dahil olmak üzere, yeni yayımlanacaklarla birlikte söz konusu tarihe kadar erişime açık olacaktır. Yeni kitaplar yayımlandıkça EKUAL Üyelerinin erişimine açılacaktır. Eğitim ve Sosyoloji konularını içeren Sosyal Bilimler ekitap paketi 700’e yakın ekitap içeriyor.
 
 

Broşür için tıklayınız.


 
 

 

 

 

Değerli Kullanıcılarımız,

Üniversitemiz Kütüphane Danışma Komisyonunun 06.11.2018 tarihli ve 2018/01 sayılı toplantısında alınan karar gereğince; kullanıcıların hizmetine sunulan EndNote aboneliği bütçe yetersizliği nedeniyle 2018 yılı sonu itibariyle iptal edilmiştir.

Lisans anlaşması gereğince; kurumsal ve bireysel yaptırımlarla karşılaşmamak amacıyla söz konusu yazılımın kurumsal ve özel tüm cihazlardan (bilgisayar, tablet vb.) kaldırılması gerekmektedir.

EndNote yazılımı üzerindeki mevcut dosyaların yedeklenmesi konusunda destek için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişime (veritabanlari@ibu.edu.tr e-posta adresi ve 1888-1898 dahili numaralar) geçilebilir.

Kullanıcılar çalışmalarında EndNote yazılımı haricinde TÜBİTAK-ULAKBİM-EKUAL Lisans anlaşmaları kapsamında sunulan Mendeley Instititonal Edition (MIE) platformunu veya Zotero yazılımını kullanabilirler.

 

ERIC Veri Tabanı

Eğitim ve ilişkili akademik disiplinlerdeki araştırmacıların temel danışma kaynağıdır. Educational Resource Information Center (Eğitim Kaynakları Bilgi Merkezi) tarafından üretilen bir veri tabanıdır. 1966 yılından günümüze 1.6 milyondan fazla kayıt ( makaleler, kitaplar, tezler, bildiriler, teknik raporlar vb dokumanlar ) kullanıma sunulmaktadır. Veri tabanında 600’den fazla dergi indekslenmektedir. EBSCOhost ERIC veri tabanıyla 631,000'den fazla tam metin dökümana bağlantı verir.

Powered by Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2016