-->

VERİ TABANI ABONELİĞİ: AYEUM - ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

27 Aralık 2022

Değerli Kullanıcılarımız, 

 

Kütüphanemiz tarafından AYEUM - Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Araştırma Merkezi veri tabanına abonelik gerçekleştirilmiştir. 

 

Erişim için TIKLAYINIZ

 

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur.

Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır

AYEUM, Online Bilimsel Araştırma Yöntemleri Eğitimleri kapsamında Nvivo, SPSS, EndNote, Maxquda, Karma Yöntem Eğitimleri, CMA, Meta Analizi, Nitel Araştırma Yöntemleri, Sağlık Bilimleri için Vaka Temelli İstatistik başta olmak üzere bilimsel araştırma yöntemleriyle ilgili 140 online eğitim sunmaktadır.  Yıl içinde eklenen videolarda kullanıcılara açılacaktır.

Online video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT: Eğitimlere erişim için https://ayeum.com/video-panel/giris-yap sisteminden üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için, 

  • Mail adresiniz üniversite mail adresiniz olmalıdır (ibu.edu.tr , ogrenci.ibu,edu.tr)
  • Kurumsal mail adresinize aktivasyon maili gelecektir. Gelen maildeki linke tıklayarak mailinizi onaylamanız gerekmektedir. 
  • Üye olduktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak dersleri izleyebilir, sınav olabilir, katılım sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz.

 

 

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
    Karaköy Mahallesi Şehit Ozan Özan Caddesi Dış Kapı No:18
    14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 254 10 00 / +90 374 253 46 55 Fax: +90 374 253 45 56
  • EPosta: kutuphaneibu.edu.tr