Fen Bilimleri

Applied Science and Technology Index Retrospective: 1913-1983 (EKUAL))

Applied Science and Technology Index Retrospective

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir. 

Erişim için tıklayınız.

CAB Abstracts (EKUAL)

CAB Abstracts

CAB Abstracts kendi alanında dünyadaki en ayrıntılı özetleri veren ve indekslemeyi yapan bibliyografik veri tabanıdır. CAB Abstracts canlı organizmalarla ilgili uygulamalı bilimler alanında; tarım, ormancılık, veterinerlik, çiftçilik, hayvan ve bitki yetiştiriciliği, bitki koruma, genetik, orman mühendisliği, beslenme ve kırsal yaşam gibi pek çok konuda ayrıntılı ve bütünleşmiş bilgiler sunan, uluslararası bir veri tabanıdır. 1972’den günümüze 75’in üzerinde farklı dillerde orijinal baskıdan alınarak hazırlanmış İngilizce özetlere ulaşmak mümkündür.

 

IEEE Xplore (EKUAL)

IEEE Xplore Veri Tabanı

 • Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institute for Electrical Engineers, (IEE) tarafından 1988’den günümüze yayınlanmış;
 • bütün süreli yayınlarına (journal, transaction, magazine, letter),
 • bütün konferanslarına ait bildirilere,
 • bütün güncel IEEE Standartlarına, 1950-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makalelere, tam metin olarak erişilmektedir.

Institute of Physics (IOP Science)

Fizik ve fiziğin alt konu başlıkları; biyomedikal mühendisliği, malzeme mühendisliği, elektrik, makine ve bilgisayar mühendisliği, astronomi ve astrofizik, biyoloji, kimya, eğitim, mühendislik, matematik, tıp, nanoteknoloji vb. alanlarda 90'dan fazla dergiye ve tam metin makaleye erişim imkanı sunar. 
 
1874’ten günümüze tüm IOP dergilerine erişim imkanı sağlar.
 
Dergi listesi için tıklayınız: https://iopscience.iop.org/journalList
 
 
 
Anadolu Üniversitesi Kütüphaneler Konsorsiyumu (ANKOS) aracılığıyla IOP Publishing ile yapılan anlaşma gereği Türkiye'deki makale yazarlarına sınırsız açık erişim yayıncılığı imkanı sağlanmıştır. 
 
IOP Publishing yeni dönüştürücü anlaşması ile kurumumuz yazarlarına A, B ve D Listelerindeki tüm uygun dergileri kapsayacak şekilde makalelerini önde gelen IOP dergilerinde ücret ödemeden yayınlanma imkânı sağlanacaktır. 
 
Açık erişimli olarak yayınlandığında, araştırma dünya çapında hemen erişilebilir olacak; görünürlüğünü ve etkisini artıracaktır. Bunun nasıl bir fark yaratabileceğine buradan göz atılabilir.
 

 • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
  Karaköy Mahallesi Şehit Ozan Özan Caddesi Dış Kapı No:18
  14030 Gölköy / BOLU
 • Tel: +90 374 254 10 00 / +90 374 253 46 55 Fax: +90 374 253 45 56
 • EPosta: kutuphaneibu.edu.tr